אודות יעל זיו

יעל עוסקת ביוגה למעלה משלושים שנה ומלמדת יוגה עשרים שנה.Yaeli Lotus.png

ההתנסות הראשונה שלה היתה בעת לימודיה באוניברסיטת ברנדייס שבבוסטון. עם חזרתה ארצה ולימודיה לתואר שני בפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית, פגשה את אורית סן-גופטה והיתה מתלמידותיה הראשונות.

יעל למדה ותרגלה עם אורית במשך שבע-עשרה שנים, השתתפה בקורס המורים הראשון של דונה הולמן ושל אורית סן-גופטה במכון וינגייט והוסמכה על ידי הארגון הבי"ל Jyotim. במקביל, השלימה את לימודיה בפסיכולוגיה והחלה לעסוק כפסיכולוגית וכמורה ליוגה.

במהלך השנים השתלמה יעל אצל מיטב המורים בארץ ובעולם במגוון שיטות, אותן היא משלבת להוראת יוגה כוללנית ומעמיקה. בין המורים אצלם השתלמה נמנים בראש ובראשונה דונה הולמן, פטרישיה וולדן, פול הרווידיויד סוונסוןשאנדור רמטה,אנדריי סידרסקיאנדריי לאפהריינהרד גמנטהאלריוגי מטסיינדרנאט ועוד רבים וטובים.

יעל פרשה מעבודתה כפסיכולוגית לפני כחמש-עשרה שנים ומקדישה מאז את מלוא זמנה לתרגול היוגה והוראתה. היא מנהלת את מרכז האטה-ראג'ה-יוגה שברעננה, בו מתקיימים שעורי יוגה בכל הרמות, כולל השתלמות למורים.

יעל מנהלת את קורסי המורים ליוגה בקמפוס שיאים באוניברסיטת תל-אביב. קורסי יוגה אלו, הינם קורסים מעמיקים, ומספקים לתלמידים השכלה נרחבת בתחום היוגה ובהוראתה.

הגישה לפיה מלמדת יעל מתבססת על מיטב שיטות היוגה הנהוגות היום בארץ ובעולם. יעל משלבת ומאחדת את השיטות וחושפת את תלמידיה ליוגה שיש בה איחוד, שהיא מגוונת ומעמיקה וקרובה ככל האפשר למקורותיה. היא שמה דגש על תרגול תוך כדי תודעה מדיטטיבית, נשימה נכונה, תנועה מדוייקת וזורמת ומודעות עמוקה.

היא מקנה לתלמידיה יוגה, שהיא מערכת שלמה של התפתחות רוחנית הבאה לידי ביטוי בגוף, בנפש ובנשמה.

יעל חוקרת לעומק את הכתבים ההודיים ומקורות היוגה, ומשלבת בהוראתה את העקרונות הפילוסופיים עליהם מושתתת היוגה. בשיתוף עם המורה שלה לסנסקריט רפי פלד, היא מלווה קבוצות יוגה למסעות רוחניים בהודו.