פוסטים אחרונים
Please reload

חיפוש לפי תגיות

במקורה, יוגה היא תרגול של התבוננות ומיקוד מדיטטיבי, הדורש משמעת עצמית כבירה. מטרתה הראשונית של היוגה היתה לרפא את מכאובי החיים ולחסן את המתרגל מפני הסבל הכרוך בקיום האנושי. המתרגל היה חי חיי פרישות מהעולם, או לפחות מההשתוקקות למה שקיים בו, ומטרתו הית...

מתרגלי יוגה מפתחים מהר מאוד מודעות וקשב לגופם. הדבר מתבטא לא רק ביציבה טובה יותר,תנועה זורמת ונינוחות רבה עם הגוף ועם העצמי, אלא גם בשינויים בהרגלי החיים.

תחום חשוב בו ניכר שינוי הוא התזונה.

מתרגל יוגה מתקשה לאכול אוכל כבד ולא בריא. הקשב המתפתח לגוף ול...

תלמידות המנוסות ביוגה, המכירות היטב את גופן, והיודעות לעבוד נכון ועם קשב לצרכים של הגוף יכולות להפיק רבות מהמשך תרגול היוגה במהלך ההריון.

היוגה לא רק תורמת למוכנתו של הגוף ללידה, לתחושה של well being פיזי במהלך ההריון, אלא גם מסייעת בהפניית הקשב פנימה...

כל שנה בתקופת הקיץ אני שוטפת את כל מזרוני היוגה בסטודיו בניקוי יסודי, הפעם עם תחילת המבצע המתיש, חשבתי להדריך את המעוניינים לכבס את המזרון האישי. חשוב לכבס את המזרון מדי כמה חודשים ולנקות "ניקוי יבש" לעיתים קרובות יותר.

מזרון דק ניתן לשים במכונת הכביס...

הקשר בין היוגה והפסיכולוגיה, ובפרט בין היוגה-סוטרות של פטנג'לי לבין הפסיכלוגיה, הוא נושא לו מוקדשת תשומת לב רבה בשנים האחרונות. כיום מתפתחת מגמה המשלבת טיפול פסיכולוגי עם טכניקות יוגיות. במאמר זה אדון בהיבטים הפסיכולוגיים הטמונים בתרגול היוגי עצמו.

בש...

 

עצות האהבה הטובה: אל תאהב הרחוקות. קח לך מן הקרובות

כמו שבית נכון לוקח לו מאבני המקום

שסבלו בקור ולהטו בשמש ונצרבו.

(יהודה עמיחי: "עצות האהבה הטובה." מתוך שירי אהבה. שוקן, 1983:48)

הדרך להודו...

לו היינו מתבקשים להשיב על השאלה האם יש חובה לבקר ביוון על מ...

תנוחת הלוטוס, פדמאסנה, היא אחת התנוחות החשובות והמרכזיות ביוגה. בתנוחה זו יכול היוגי לשבת לאורך זמן, בגב זקוף, באופן יציב ונינוח, לכנס את חושיו ולהרגיע את תודעתו.  המתרגל המסוגל לבצע תנוחה זו נוטל כביכול את תכונות פרח הלוטוס, יופיו, חנו ובעיקר את קדו...

הצליל העתיק והקדוש ביותר בהודו הוא האום, המסמל את המוחלט. הוא נתפס כצליל פעימתו של היקום כולו. השורשים הקדומים של המנטרה הזו מתחילים כבר מתקופת הוודות (כתבי הקודש הקדומים של ההינדואיזם), בתפיסה כי העולם הוא תוצר של רטט או הדהוד של צליל וכי לקול יש הש...

ינטרה היא כלי חזותי המשמש כאמצעי להתרכזות או כיצירות סמליות של תבנית האנרגיה של האלוהות, כפי שהיא נראית על ידי מורי טנטרה בחזיונותיהם. משמעות המלה ינטרה היא "מה שמשמר את התמצית ומשחרר" או "מביאה חירות מהמוות ונותנת שחרור, מוקשא".

הינטרה היא כלי המשמש...

אנו ביום הראשון למסע יוגה בהודו ומתחילים את מסענו כראוי -- בפסטיבל גדול לאל גנשה, אל ההתחלות.

פסטיבל הגנש צ'טורטהי, מציין את יום הולדתו של האל. החגיגות מתחילות ביום הרביעי של הירח המתמלא (צ'טורטהי) באוגוסט או בספטמבר, ונמשכות עשרה ימים.

עוד טרם החג מכי...

Please reload

 רח' החי"ל 68 רעננה |  09-774-2177 , 054-480-4308 |  yael@hatha-raja-yoga.com

©2019 by Yael Ziv. 

סטודיו יעל זיו לוגו